Web-Ketur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Web-Ketur

Paylasimin En Buyuk Adresi

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cordoba icin Besiktas'a tepki cig gibi

YazarMesaj
sevdali_sehit
Nouveau Ketur
Nouveau Ketur
sevdali_sehit

Loisirs : RePuBliC of GaYseRi

Cordoba icin Besiktas'a tepki cig gibi Empty
MesajKonu: Cordoba icin Besiktas'a tepki cig gibi   Cordoba icin Besiktas'a tepki cig gibi EmptyPerş. 11 Mayıs - 13:15

Cordoba için Beşiktaş'a tepki çığ gibi

Galatasaray maçından sonra takım arkadaşlarının bile dışladığı Kolombiyalı kaleciye destek çığ gibi büyürken, Beşiktaşlı oyuncuların davranışları büyük tepki aldı

Takım arkadaşlarının bile dışladığı Kolombiyalı kaleciye en anlamlı destek, F.Bahçe’nin ve A Milli Takımımız’ın tecrübeli file bekçisinden geldi. Rüştü’nün sözleri, kaleci dayanışmasının güzel bir örneği olarak vitrine çıktı.

Bir takım içerisinde en zor görev kalecilerindir. Onlar, yeşil sahaların yalnız adamlarıdır. Sorumlulukları ağırdır. Birçok maçta önemli kurtarışlar yaparlar, göze görülmez; en ufak bir hatada yerin dibine sokulurlar. Tıpkı Beşiktaş’ın dünyaca ünlü file bekçisi Oscar Cordoba’da olduğu gibi.

Siyah beyazlı takımın 100. yılda kazandığı şampiyonlukta, kurtarışlarıyla büyük pay sahibi olan Kolombiyalı file bekçisi, çok değil daha dört gün öncesine kadar baştacıydı. Pazar akşamı oynanan G.Saray derbisinde yediği talihsiz bir gol, tüm emeklerini alıp götürdü.

İşin üzücü tarafı, onu eleştirip, dışlayanların başında takım arkadaşları vardı. Yaptığı basın toplantısıyla eleştirilere yanıt verip, Beşiktaş’tan ayrıldığını açıklayan Cordoba’ya en anlamlı destek, ezeli rakip F.Bahçe’nin Türk Milli Takımı’nın da formasını giyen tecrübeli kalecisi Rüştü’den geldi.

"Cordoba’ya ayıp ettiler" diyen Rüştü Reçber, şöyle devam etti: "Oscar’ı iyi tanırım. Ona haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Her kalecinin bu tip golleri yediği dönemler olmuştur. Golün ne zaman geleceğini kimse bilemez.

Birinci saniyeden son saniyeye kadar her şey olabilir. Önemli olan insanların düşüncesidir. Ben de böyle goller yedim, çok eleştiriler aldım. Bir insanı bu kadar kolay karalamak kolay mı?"

Oscar Cordoba’nın bu koşullar altında Türkiye’den ayrılması durumunda yurt dışandan ülkemize gelecek oyuncular için kötü bir örnek olacağını da ifade eden Rüştü Reçber, şöyle devam etti: "Kasıtlı yorumlarla insanları karalamak hiçkimseye bir şey kazandırmaz. Bir takım iddiaları ortaya sürmek için belgelemek gerekiyor."

Mondragon: Beşiktaş pişman olucak
G.Saray’ın Kolombiyalı kalecisi Mondragon, vatandaşı Cordoba’ya destek verirken, "Golden sonra takım arkadaşlarının davranışı futbol etiğine sığmaz. Kendilerini kınıyorum" dedi.

Cordoba’ya bir destek de G.Saray’ın kalesini koruyan vatandaşı Mondragon’dan geldi. Kolombiyalı file bekçisi, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Cordoba’ya yapılanları kınarken, "Takım arkadaşlarının davranışı futbol etiğine sığmaz. Beşiktaş pişman olacak" dedi. Mondi, şunları söyledi:

"Çok yakın bir arkadaşıma karşı yapılan ve hiçbir kelimeyle anlatılması mümkün olmayan bu çirkin davranışa, bu ahlaki çöküntüye karşı bir şeyler söylemek istedim. Cordoba’yı 20-22 yıldır tanıyorum. Neredeyse birlikte büyüdük. O, sadece Kolombiya Milli Takımı’nda verdiği hizmetle değil, çalıştığı takımlarda hep beyefendi bir oyuncu olarak tanınmış ve karakterinin özelliklerini göstermiş bir oyuncudur. Olağanüstü ödüllere ve kariyere sahip bir kaleci. Böyle bir oyuncuyla ilgili son günlerde okuduğumuz dedikodular son derece çirkin, gülünç ve korkunç geliyor.

Cordoba’nın takım arkadaşlarını kınıyorum. Yaptıkları, futbol etiğine sığmayan bir davranıştır. Cordoba topları oyuncuların bazen ayağına, bazen göğsüne, bazen de deyim yerindeyse ağzının içine kadar servis etti. Milyonlarca buna benzer degajlar yaptı. Şanssızlık eseri rakibe gitmiş bir tek top için bunlar deniyorsa bunu anlayışla karşılamak mümkün değil. O gol pozisyonunda 5 hareket sonunda top ağlara gitti. Bu 5 hareket içinde Cordoba’nın diğer arkadaşları neredeydi?

Olayların başlamasının sebebi, Sergen ve Tümer’in gol sonrası, Cordoba’ya karşı olan davranışları. Ne arkadaşlarının, ne de külübünün Cordoba’ya sahip çıkmaması üzücüdür. Unutmayalım yukarıda Allah var. O herhalde ne yapması gerektiğini biliyordur." Söylentilerin, G.Saray’ın başarısına da gölge düşürdüğünü ileri süren Mondragon, "Beşiktaş, gelecek yıl Cordoba’nın ne kadar büyük, ne kadar dünya çapında bir oyuncu olduğunun farkına varacak ve bu kaybı için üzülecek, pişman olacak" dedi ve ekledi: "Oscar, Türkiye’den alnı ak, başı dik ayrılacak."

Arjantin’de yayınlanan Ole ve Clarin gazeteleri, "Oscar, Boca Juniors senin evin. İstenmediğin yerde durma" çağrısı yaparak Kolombiyalı file bekçisinin önümüzdeki ay Boca formasını giyeceğini iddia etti. Brezilya gazeteleri Povo ve Futebolinterior ise, Cordoba’nın Güney Amerika’nın en iyi kalecilerinden biri olduğuna dikkat çekerek, Beşiktaş’ın onu gönderme şeklini eleştirdi.

Kolombiya’da yayınlanan El Nuevo Herald gazetesinin yanı sıra RCN Televizyonu ve Çaracol Radyosu ise vatandaşları Cordoba’ya sahip çıkarak, şike söylentisi nedeni ile gönderilmesini kınadı.

Portekiz spor gazetesi El Record ise dünkü sayısında Cordoba için "Şikeyle gönderildi" başlığını atarak bu kaleciye Portekiz’den teklifler olduğunu da duyurdu.

Cordoba icin Besiktas'a tepki cig gibi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oscar Cordoba'dan sok eden sozler